Autor: Heidi Mičić, 5. 12. 2015.

Međunarodni dan volontera proglasila je opća skupština Ujedinjenih naroda 17. prosinca 1985. godine. Od tada se svake godine 5. prosinca obilježava Međunarodni dan dobrovoljnog rada za ekonomski i društveni napredak, odnosno Međunarodni dan volontera. Cilj je sve aktivnosti volontera i njihov dobrovoljni rad učiniti vidljivim na lokalnoj, nacionalnoj i međunarodnoj razini.

I u našoj školi već niz godina postoji tim volontera koji surađuju sa profesorima, također volonterima, te pokreću različite aktivnosti u školi, ali i izvan škole.

Profesori koji volontiraju i čine tim profesora volontera naše škole su: Heidi Mičić (prof.psihologije), Slobodan Šarić (prof.vjeronauka), Ivana Slavica (prof.sociologije), Kristina Matošić (prof.hrvatskog jezika) i Ivana Sučić (prof. njemačkog jezika). Svim učenicima koji su uključeni u volontiranje čestitamo ovaj značajan dan, a isto tako pozivamo sve zainteresirane učenike i profesore da nam se pridruže i upoznaju svijet volontiranja.