Autor: Natali Miletić, 1. 3. 2019.

Predstavljamo vam projekt  izrade gipsanih maski koji su  ostvarili učenici 2. i 4. razreda pod mentorstvom profesorice Natali Miletić, a u sklopu predmeta likovna umjetnost. Izrada maski seže u daleku prošlost pa smo nastojali obuhvatiti vremenski slijed od Vučedola do dvadesetog stoljeća.

Petnaest učenika drugih razreda sudjelovalo je u izradi maski od gipsa koje su oblikovane direktno na njihovim licima. Dakle, pred vama su odljevi njihovih fizionomija. Sama izrada je trajala oko pola sata, prilikom čega su učenici međusobno gipsali lica pazeći pritom da ostave otvor za nos. Bili su oduševljeni načinom  i efikasnošću izrade svojih vlastitih maski od gipsanih traka. Uslijedilo je oslikavanje pa  su nam se pridružili i učenici četvrtih razreda.

Cilj ove radionice je bio da učenici praktično usvoje oblikovanje gipsom te da pokažu svoje slikarsko umijeće na novom mediju kao što je  trodimenzionalna maska.