Autor: Stipe Stagličić, 2. 5. 2008.

Upis učenika u prvi razred srednjih škola ove će godine biti moguć bez papirnate domovnice i rodnoga lista.

Ministarstvo obrazovanja školama je otvorilo mogućnost da preko Središnjeg ureda državne uprave uđu u bazu podataka i provjere osobne dokumente budućih učenika. Svaka škola koja želi ući u sustav, može zatražiti zaporku od Središnjeg ureda te upisivanjem imena, prezimena i datuma rođenja kandidata provjeriti njegovu domovnicu i rodni list.
Od iduće godine elektronički uvid u bazu podataka bit će obvezan za sve - kaže državni tajnik ŽelimirJanjić.

Od školske godine 2009./2010. provjera osobnih dokumenata preko Središnjeg ureda bit će obaveza za sve srednje škole u zemlji.

U Vladi vjeruju da će se na taj način smanjiti nepotrebno administriranje, a i sami će roditelji uštedjeti novac.