Autor: Administrator , 8. 1. 2020.

U petak 20. prosinca 2019. mi, učenici 4.B razreda, već smo treći put zaredom uoči božićnih blagdana posjetili Udrugu za Down sindrom Zadarske županije. Na inicijativu profesorice Franke Dvorski, kao i posljednjih godina, svojim smo posjetom nastojali unijeti malo božićnog duha u Udrugu te pritom učiniti djeci i njihovim roditeljima dan posebnijim.

Ovim malim znakom pažnje htjeli smo pokazati kako u srcima uvijek treba imati mjesta  za one čiji je životni put drugačiji te da vrijednostima solidarnosti, suosjećanja i ljubavi trebamo graditi uključivo društvo, koje neovisno o različitostima, radi za sve. Nadamo se da će i sljedeće generacije nastaviti ovu divnu tradiciju, a samim time čuvati veliko srce Gimnazije Jurja Barakovića.