Autor: Administrator , 16. 4. 2019.

Prošli tjedan, 11. i 12. travnja ove godine, održano je u Rijeci državno natjecanje LIK – natjecanje iz likovne umjetnosti.

Naša učenica Sara Silavski iz 2.e razreda osvojila je 1. mjesto na što je najviše ponosna bila njezina mentorica prof. Natali Miletić. Tema ovogodišnjeg natjecanja je bila ekologija, a učenici su u suradnji sa svojim mentorima morali  istražiti temu i realizirati likovni uradak. Bodovali su se : povezanost teme istraživačkog rada i provedbe zadatka, primjena elemenata likovnog jezika, poruka likovnog djela i primjena kompozicijskih određenja (harmonija, kompozicija, ritam boja i oblika).

U kategoriji 2A natjecalo se 13 učenika gimnazija i škola primijenjene umjetnosti, a Sarin rad „Plastici usprkos“ se referira na Michelangelovu fresku „Stvaranje čovjeka“ prilikom čega plastična vrećica upozorava na trenutnu plastičnu poluciju u svijetu i poručuje kako život ide dalje usprkos toj velikoj pošasti. Nagrade su svečano dodijeljene na brodu Botel Marina na riječkoj rivi , a likovni radovi su izloženi u Galeriji Juraj Klović u središtu Rijeke.

Potičući sve učenike na razvoj ekološke svijesti, čestitamo učenici i njezinoj mentorici na velikom uspjehu!