Autor: Administrator , 19. 3. 2019.

Učenik 3.b razreda (2018./19.) naše škole, Mateo Čirjak, ilustrirao je knjigu  ,,Animal Farm“ engleskog književnika Georgea Orwella. Priču je ilustrirao u stilu stripa u velikom formatu. Strip je sada izložen pogledima u školskom hodniku te će, nadamo se, dugo ondje i ostati. Postavili smo nekoliko pitanja mladom kreativcu o njegovu djelu.

Zašto si odlučio raditi strip?

Profesorica je predložila da se umjesto odgovaranja i pisanja eseja  možemo napraviti strip. Svidjela mi se ta ideja jer je to bio nov i zanimljiv način za obradu lektire.

Crtaš li u slobodno vrrijeme?

Povremeno crtam kada dobijem inspiraciju. Volim izazove pa pokušavam napraviti nešto što drugi ne mogu.

Je li komplicirano ilustrirati priču?

Najteže je bilo prikazati priču od 150 stranica u 9 stranica stripa. Priča je ukratko prepričana.

Koliko ti je vremena bilo potrebno?

Imao sam i previše vremena. Bilo mi je ponuđeno mjesec dana za 2 dana rada. Radio sam strip s lakoćom, bez ikakvog stresa.

Što planiraš nakon srednje škole?

Planiram upisati arhitekturu u Zagrebu. Biti arhitekt jedan je od kreativnijih zanimanja i upravo sam ga zato i odabrao.

Imaš li komentar na svoj rad?

Drago mi je što će ovaj strip ostati u školi generacijama nakon moje. Zadovoljan sam što sam uspio ostaviti vidljiv trag.