Autor: Administrator , 21. 11. 2018.

Maturanti naše škole organizirali su izložbu "Hodnicima Barakovića do uspjeha" u povodu Dana grada Zadra i blagdana sv Krševana. Na inicijativu profesora geografije Marina Prtenjače pet vrijednih maturanata (Dorotea Čilaš, Lovre Marasović, Damjan Dobrović, Toni Srbić i Paola Grbeša) napravili su izložbu o poznatim osobama koje su svoje znanje stjecale upravo na klupama gdje i oni danas sjede.

Cilj ove izložbe bio je potaknuti mlađe generacije da kroz život sebi postave ciljeve, da ih ostvare i da možda jednog dana i njihova slika bude na našim hodnicima.

Prilikom otvaranja izložbe održan je prigodan svečani program u multimedijalnoj dvorani. Vokalno instrumentalni nastup imali su učenici:  Ivana Karuc, Roko Marcelić, Paola Babin i  bivša učenica škole Lucija Marcelić. Profesorica hrvatskog jezika Karmela Jelčić održala je prigodan govor o piscu Ivanu Aralici, hrvatskom književniku i akademiku čija je slika također postavljena na hodniku gimnazije.

Tako su se na hodnicima našle i slike voditeljice i glumice Doris Pinčić Rogoznice, košarkaške legende Krešimira Ćosića i trenera Slavka Trninića, glumica Ivane Buljan Legati i Tamare Šoletić, pjevačice Ivane Radovniković kao i skladatelja i glumca Vlaha Paljetka i mnogih drugih.