Autor: Katarina Matek, 14. 2. 2018.

Smotra literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva "LiDraNo 2018." svečano je otvorena u ponedjeljak, 12. veljače 2018. u Benkovcu, 14. godinu za redom, a okupila je najbolje radove učenika Zadarske županije. Učenici naše gimnazije odazvali su se u velikom broju predstavivši se radovima iz svih područja, od kojih su najuspješniji predloženi za državnu smotru, i to: literarni rad učenice 3.e razreda Lucije Mitrović “Moj mali pomoćnik Pale” pod vodstvom mentorice Tatjane Kamber, Antigonin monolog učenice 2.c razreda Petricie Lisice pod vodstvom mentorice Vesne Dražić, te skupni scenski nastup s dijalogom iz drame “Snajper”, koji su vješto iznijeli učenici 2.e Tamara Kovačević i Luka Nešović pod vodstvom mentorice Katarine Matek. Smijeh publike i gromoglasan pljesak zaslužila je i učenička predstava “Kokoš ili jaje” na kojoj su vrijedno radili učenici 1. i 3. razreda na čelu s Paolom Grbešom i Lukom Milinom (mentorica: T.Kamber). Isto tako, na smotri se naša škola predstavila već drugu godinu zaredom svojim časopisom "Jarula" na kojem su radili urednici mentori, profesor Tomey Ćurković i knjižničarka Matea Sušić.

Svim učenicima i mentorima naše škole od sveg srca čestitamo, a učenike čiji radovi konkuriraju za Državnu smotru “LiDraNo” Gimnazija Jurja Barakovića želi puno sreće, kreativnosti, uspjeha i dobre zabave u daljnjem radu!