Autor: Vesna Dražić, 26. 11. 2017.

Dana 24.studenog učenici četvrtih razreda naše škole sudjelovali su na Smotri Sveučilišta u Zagrebu koja se održala u Studentskom centru.

Smotra se održavala tijekom tri dana prema predviđenom programu.U petak,24.studenog na programu predstavljanja bili su gotovo svi fakulteti,ali s posebnom naznakom predstavljanja tehničkog područja(Građevinski fakutltet,Fakultet strojarstva,Metalurški fakultet,Arhitektonski fakultet,Fakultet elektrotehnike i računarstva,Prirodno-matematički fakulteti s raznim odsjecima itd.)Demonstratori su bili profesori s pojedinih fakulteta i njihovi studenti.Učenici su se mogli raspitati o svemu što ih zanima i uz to dobiti besplatne brošure za dodatne informacije.Program predstavljanja trajao je od 10 do 17 sati.

Na ovaj način su učenici proširili svoje spoznaje i vratili se obogaćeni novim iskustvom koje će možda biti presudno prilikom odabira fakulteta na kojem će nastaviti školovanje.