Autor: Vesna Dražić, 13. 9. 2017.

Za učenike naše škole organizirana ekskurzija u trajanju od sedam dana na destinaciji Krakow-Prag-Dresden-Beč uspješno je privedena kraju.

Učenici su u pratnji svojih šestero profesora (Željka Banđena,Anite T.Berghaus,Tomeja Ćurkovića,Šime Perića,Tonkice Strike i Vesne Dražić) otputovali 1.rujna iz Zadra i vratili se 9.rujna u ranim jutarnjim satima u Zadar.Ekskurzija je bila dobro organizirana uz pomoć agencije Vip-travel i njihovih izvrsnih vodiča.Učenici su upoznati s brojnim znamenitostima te su mogli mnogo toga vidjeti i na taj način proširiti svoje spoznaje o visokoj kulturi srednjoeuropskih metropola.Tijekom obilazaka pokazali su visoku kulturu ponašanja te su dostojanstveno prezentirali našu školu.Sa sobom će ponijeti trajna sjećanja na posjet Czestochowi(Marijanskom svetištu),rudniku soli Wjelicka, koncentracijskom logoru Auschwitz u Poljskoj,Wadowicama- rodnom mjestu pape Ivana Pavla II,praškoj katedrali sv.Vita,Zlatnoj ulički u Pragu, praškoj pivnici Flek, kraljevskoj palači u Dresdenu,posjetu dvorcu Marije Terezije u Beču itd.Sve je završeno dobrom zabavom u poznatom luna parku Prater u Beču.

O  ugodnom druženju i pozitivnoj atmosferi tijekom putovanja slike govore više od riječi, a možete ih vidjeti OVDJE.