Autor: Sonja Bašić, 24. 5. 2017.

Zajednica Talijana iz Zadra (La Comunità degli Italiani di Zara) i Udruga Dante Alighieri organizirali su nagradni izlet za učenike koji su postigli najbolje rezultate na Županijskom natjecanju iz talijanskog jezika u školskoj godini 2016/2017. kao i za njihove mentore. Iz naše škole nagrađeni su sljedeći učenici: Rafaela Juravić, 4.c (2. mjesto na Županijskom natjecanju – LISTA A – mentor prof. Sonja Bašić), Dinea Bučić, 4.b (3. mjesto na Županijskom natjecanju – LISTA A – mentor prof. Ingrid Grbavac) i Sara Smolić, 3.d (1. mjesto na Županijskom natjecanju – LISTA B – mentor prof. Ingrid Grbavac).

Na nagradni izlet u Trst krenuli su učenice Rafaela Juravić i Sara Smolić zajedno sa svojim mentorima dok je učenica Dinea Bučić bila spriječena. Putovanje je počelo 19. 05. u ranim jutarnjim satima. U Trst se stiglo oko 13.30 sati. U popodnevnim satima učenici su bili primljeni u Udrugu Dante Alighieri gdje su nagrađeni prigodnim poklonom – knjigom o povijesti grada Trsta. U subotu 20. 05. učenici i njihovi mentori su prvo obišli dvorac Miramare (Castello Miramare) , a zatim povijesni centar grada kao i samu katedralu (Cattedrale di San Giusto). U popodnevnim satima 21. 05. organiziran je povratak za Zadar gdje se stiglo u večernjim satima. Učenici i mentori bili su izrazito zadovoljni obavljenim izletom, te se nadaju da će se suradnja između Zajednice Talijana iz Zadra i uspješnih učenika nastaviti i u budućnosti u svrhu promicanja učenja talijanskog jezika i kulture.