Autor: Administrator , 16. 5. 2017.

Predavanje o mogućnosti obrazovanja u inozemstvu  održat će se 16. svibnja u 13:30 u multimedijalnoj dvorani naše škole. Predavanje se odvija u okviru projekta koji učenicima pruža mogućnost informiranja o dodatnom obrazovanju i usavršavanju u inozemstvu, a održava ga agencija Integral Edukacijski Programi koja surađuje sa sveučilištima iz brojnih europskih zemalja. Svrha organiziranja ovog izlaganja je informiranje budućih studenata o njihovim pravima i mogućnostima studiranja u inozemstvu, te povlasticama koje imaju kao građani Europske unije, kao i o tome koje studije mogu upisati, rokovima za prijave na pojedina sveučilišta, dokumentima koji su im potrebni za upis, stipendijama na koje imaju pravo, te mogućnostima smještaja za vrijeme studija u inozemstvu. Pomoć pri upisu i informiranju učenika i studenata je potpuno besplatna za više od 250 visokoškolskih institucija u Europi, od kojih su neka među najpriznatijima u Europi i svijetu. Zbog toga pozivamo sve učenike, a posebno učenike trećih i četvrtih razreda da sudjeluju na ovom predavanju.