Autor: Stipe Stagličić, 15. 1. 2008.

Zadarskog karnevala ipak će biti. Agencija Ross Media Consulting organizirat će ovogodišnji karneval koji će najvjerojatnije biti održan od 31. siječnja do 5. veljače. Za sada se zna da će karnevalsko veselje biti organizirano dijelom na Poluotoku, u Arsenalu te u šatoru ispred Jazina. Više o pojedinostima znat će se nakon konferencije za novinare koja će, kako neslužbeno saznajemo, najvjerojatnije biti u četvrtak.

Ovogodišnja novost je da će zbog velikog interesa vrtića pa i svih građana dječji karnevalić trajati čak dva dana a što se tiče zabavljača u karnevalskom parku, pretpostavlja se, kako će na Jazinama najvjerojatnije nastupiti četiri poznata izvođača. Saznajemo kako se, za sada, pregovara s Jolom i Lukom Nižetićem. Zadranima preostaje da nabrzinu osmisle i skroje kostime i maske te se odazovu na karneval u Zadru. Bila bi prava šteta da, zbog „prebacivanja loptice" s Grada na Turstičku zajednicu i odlučivanja o organizaciji u posljednjim trenucima, građani ne prihvate maškaranu zabavu koja će u Zadru ipak biti ponuđena.
Agenciji Ross Media Consulting organizacija karnevala povjerena je 15. siječnja što je prekasno. Ipak, treba se nadati, da će barem ove godine biti izvučena pouka kako se imporovizacijom karnevala u „zadnji tren" ne može ozbiljno njegovati karnevalska tradicija nigdje pa ni u Zadru koji si ne bi trebao dozvoljavati ovakve propuste.